Do semifinále 2. Ligy proklouzly celky Beranů a Ještěrů, tam na ně čeká Dubí a Kadaň

Čtvrtfinálové boje ve 2. Lize máme za sebou. Obě série skončily po dvou zápasech. Berani si poradili s Litoměřicemi a Ještěři vyzráli na Dandy, které tak neobhájí loňské skvělé druhé místo. O následujícím víkendu startují semifinálové boje. Kadaň vyzve Ještěrky a Dubí se postaví Beranům.

HSÚ Berani Ústí n/L vs. SHC Killers Litoměřice 2:0

HSÚ Berani Ústí n/L vs. SHC Killers Litoměřice 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

SHC Killers Litoměřice vs. HSÚ Berani Ústí n/L 2:9 (1:3, 0:1, 1:5)

První souboj mezi Berany a Litoměřicemi nabídl jen dvě přesné trefy a obě se vměstnaly do jedné minuty. Ve dvacáté minutě souboje rozhodli o prvním bodu pro ústecký celek Martin Patzelt a Miroslav Štoček. To druhé utkání bylo na góly bohatší. Vše odstartovali domácí, jenže hosté čtyřmi góly převrátili vývoj děje na svou stranu. Následně opět Killers snížili, jenže více nezvládli a v závěrečných šesti minutách pětkrát inkasovali a s ročníkem se rozloučili nelichotivým výsledkem 9:2. Berani tak proklouzli do semifinále, kde je čeká celek Dubí.

HBC Dandy Malé Březno vs. HBC Ještěři Ústí n/L 0:2

HBC Dandy Malé Březno vs. HBC Ještěři Ústí n/L 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

HBC Ještěři Ústí n/L vs. HBC Dandy Malé Březno 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

O osudu prvního vzájemného měření rozhodla druhá třetina, kterou Ještěři opanovali 3:0. Dandy se nepodařilo najít recept na brankáře Landta a hosté ve třetí části ještě jednou trefou potvrdili první výhru v sérii. Odveta na ústeckém hřišti byla mnohem vyrovnanější. Jelen s Brožem sice poslali Ještěrky do dvoubrankového trháku, jenže za Dandy snížil Vosmik a bylo to pouze o gól. Do druhé přestávky vrátil Ještěrům dvoubrankový náskok využitou přesilovkou Kučera. Krátce po změně stran navýšil domácí vedení druhou trefou Jelen. Hosté z Malého Března se ale nevzdali a dvěma góly zadělali na drama. Trefili se Fencl s Chybou. Ovšem ani hra s opuštěnou klecí v závěru střetnutí nepřinesla prodloužení série. Ještěři tak slaví postup do dalšího kola, kde je čekají obhájci titulu z Kadaně.