Oblastní liga

Tři zápasy v Oblastní lize vyhouply na čelo tabulky Chomutov a Foreads

Velmi vyrovnaný zápas přineslo střetnutí Foreads a Sharks, které se rozhodovalo již v první třetině, kdy si těsný náskok vytvořili domácí a dovedli ho až do vítězného konce. Chomutov musel náskok hájit až do poslední minuty a Orlík si došel pro jasnou výhru.

HSÚ Foreads Ústí nad Labem vs. HSÚ Sharks Neštěmice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Všechno důležité mezi Foreads a Sharks se událo už v první třetině. Nejprve se zásluhou Lukáše Štofči, který se prosadil v přesilové hře, dostaly Neštěmice do vedení. Hráči Foreads ale zaútočili v jedenácté minutě, kdy se nejprve do černého trefil Bohumil Slavíček, po čtyřiatřiceti vteřinách také David Beneš a domácí šli do vedení. Další branky už v zápase k vidění nebyly, a tak tým Foreads udržel těsné vedení až do konce zápasu.

HbC Kings Teplice vs. HBC Orlík Ústí nad Labem 2:8 (1:1, 0:2, 1:5)

Hned deset branek padlo v zápase mezi Kings a Orlíkem. První třetina vyla gólově vyrovnaná. Nejprve se do vedení dostaly Teplice, ale Orlík brzy srovnal se soupeřem krok. Také další góly padaly z holí hostů, kteří se postupně dostali do šestibrankového vedení. Domácím se díky Romanu Venclovskému povedlo využít hru, ale poslední slovo měl opět Orlík, který si došel pro vysoké vítězství 2:8. Hned ze čtyř gólů se radoval Marek Špatný.

Wolves Chomutov B vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

Chomutov vstoupil do utkání lépe a postupně si vybojoval hned pětibrankové vedení. Až za tohoto stavu do toho šlápli také Pivní veteráni, kteří se pustili do stíhací jízdy. Postupně vstřelili tři branky a vypadalo to, že zápas ještě zdramatizují. K vyrovnání měli ještě necelých pět minut. Chomutov se však rychle vzpamatoval a žádné drama nepřipustil. Svému soupeři již nedovolil skórovat, udržel náskok a zisk tří bodů.