Kadaň prožila ve 2. Lize víkend jak na houpačce, šlágr muselo rozhodnout prodloužení

Svého „restartu“ se dočkala i druhá liga na severu Čech, když se 5 týmů dohodlo na turnaji, kterým zakončí důstojně tuto sezónu. Panteři z Kadaně prožili divoký víkend, když nadělovali, ale také schytali debakl. Šlágr kola mezi Ještěry a Bazzy muselo rozhodnout až prodloužení.

Vlčí smečka Ústí nad Labem vs. Panthers Kadaň 11:1 (2:0, 3:1, 6:0)

V sobotu nás čekalo pouze jedno utkání, když Vlci z Ústí nad Labem přivítali Pantery z Kadaně. Utkání bylo ovlivněno počtem, ve kterém přijela Kadaň do Ústí nad Labem. Panteři přijeli pouze s osmi hráči a to bylo na obrazu hry znát. Kadaňští hokejbalisté se pouze bránili a hrozili z ojedinělých brejků. První třetinu se ještě hosté výsledkově drželi a odcházeli pouze s dvěma góly ve své síti. Ve druhé třetině se podařilo zásluhou Lineta Panterům vsítit branku, ale to nic neměnilo na velké převaze smečky, a po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 5:1. Ve třetí třetině došly hostům už síly a nakonec si odvezli nelichotivý výsledek 11:1.

HBC Bazzy Děčín vs. HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem 4:5pp (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Za šlágr 1. kola se jednoznačně dal považovat duel mezi Děčínem a ústeckými Ještěry. Favorita v tomto zápase jen těžko hledat a tomu také nasvědčovala první třetina, která skončila bez branek. Ve druhé třetině už to bylo s brankami mnohem lepší, když gólový účet zápasu otevřel domácí Vilikus. Tato branka ale jakoby nastartovala Ještěry a zásluhou tří branek se mohli radovat z vedení 1:3 před třetí třetinou. Děčínští hokejbalisté ale vstoupili do závěrečné třetiny famózně a během tří minut vstřelili tři branky a otočili tak vývoj utkání. S tím se ale nechtěl smířit ústecký Šilínek a poslal zápas do prodloužení. Prodloužení trvalo pouze 13 vteřin, když Čejka rozhodl, že dva body poputují do ještěří kabiny.

Panthers Kadaň vs. SHC Killers Litoměřice 9:1 (4:0, 3:0, 2:1)

Kadaňští hokejbalisté chtěli v neděli napravit nepovedený dojem ze soboty a to se jim náramně povedlo. Na zimním stadionu, kde odehrají své domácí zápasy letošního poháru, přivítali Litoměřice, které vyprovodili výsledkem 9:1. Rozhodnuto bylo už po první třetině, když Panteři vstřelili 4 branky a o osudu zápasu bylo jasno. Hvězdou zápasu byla nová akvizice v dresu Kadaně Ladislav Vrtek, který se blýskl 4 góly a 2 asistencemi.