Ještěři opět museli do prodloužení, smečka si s chutí zastřílela

Druhý hrací víkend O Pohár regionu Čechy Sever byla na programu pouze dvě utkání. V akci jsme mohli vidět Vlčí smečku, která přivítala Bazzy Děčín a do litoměřické Killers arény zajeli sehrát své utkání ústečtí Ještěři.

Vlčí smečka Ústí nad Labem – HBC Bazzy Děčín 10:3 (3:0, 5:1, 2:2)

Vlci z Ústí nad Labem hostili ve druhém kole děčínské Bazzy, které ve zrušené sezóně podávalo skvělé výkony a stavělo se do role černého koně soutěže. Děčín, ale nezachytil tempo zápasu a po první třetině prohrával už 3:0 a obraz hry ukazoval, že dnes si Děčín body neodveze. Ve druhé třetině smečka ještě přidala několik branek a stav před závěrečnou periodou byl 8:1. Co se týče branek, tak třetí třetina přinesla největší drama, když oba celky vstřelili po dvou brankách a celkové skóre, tak znělo 10:3. Hattrickem se blýskl Martin Tůma v dresu Vlčí smečky.

SHC Killers Litoměřice – HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem 4:3pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Za překvapení můžeme považovat duel mezi Litoměřicemi a Ještěry z Ústí nad Labem. Ještěři byli určitě v roli favorita, ale nečekalo je vůbec nic lehkého a již první třetina ukázala, že budeme svědky vyrovnaného utkání. Po bezbrankové první třetině jsme se dočkali branek ve druhé třetině, když jako první rozvlnil síť hostující Wágner. Domácí, ale zásluhou dvou branek Krátkého ještě ve druhé třetině otočili vývoj utkání. Do třetí třetiny šli Ještěři s jednogólovým mankem, které ale dokázali srovnat. Koncovka zápasu nebyla určitě nic pro slabé povahy, nejdříve dvě minuty před koncem poslal do vedení Litoměřice Haken a zdálo se, že tři body zůstanou doma. Jenže proti byl ústecký kapitán Ivan Kučera a 30 sekund před koncem poslal utkání do prodloužení. V prodloužení byli šťastnější domácí Killers, když zásluhou Smolíka zůstali v domácí aréně aspoň body dva – parádní hokejbalový zápas.