Bazzy ukončily sezónu Litoměřicím, Kadaň přetlačila Ještěry

Pohár druhé ligy už má konec základní části a je rozhodnuto o semifinálových dvojicích. Vlčí smečka z prvního místa narazí na čtvrté Bazzy Děčín a Ještěři pojedou bojovat o finále do Kadaně. Poslední zápasy skupiny se odehrály o uplynulém víkendu.

Panteři z Kadaně přehráli Ještěry a dají si „repete“ v semifinále. Děčínští hokejbalisté porazili Litoměřice a zajistili si tak boje o medaile.

HBC Bazzy Děčín vs. SHC Killers Litoměřice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Souboj o postup do vyřazovacích bojů svedli děčínští a litoměřičtí hokejbalisté na novém hokejbalovém stánku v Děčíně. Zápas začal pěkně zostra, když už ve druhé minutě poslal do vedení domácí Horáček. Ještě do první přestávky se dokázal prosadit Radek Hůja a s postupem Děčína do semifinále to už vypadalo dobře. Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak se šlo do poslední části s dvoubrankovým vedením Bazzy. Když deset minut před koncem Ryvola rozvlnil síť, už bylo jasno, že černý Petr v podobě páté příčky zbyde na Litoměřice. Killers ještě upravili výsledek na 3:1, ale navíc nezbyl hostům čas.

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem vs. Panthers Kadaň 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Vyrovnaný souboj sliboval duel mezi ústeckými Ještěry a Pantery z Kadaně. Začátek utkání se povedl lépe hostím, kteří v první třetině vstřelili jednu branku, a to z hole Vrtka. Ve druhé třetině ale zapnuli své motory i Ještěři a díky brankám Kočího a Zicha, který se trefil dvakrát, otočili vývoj utkání. Za hosty se ve druhé třetině trefil pouze Paul a do třetí třetiny šli Ještěři s vedením 3:2. Kadaň se ale nevzdávala a díky Horváthovi srovnala. Deset minut do konce rozvlnil síť Panters Holán a měli jsme tu další a tentokrát definitivní obrat v utkání. Kadaň už si vedená vzít nenechala a mohla se těšit z vítězství 4:3.