Vlčí smečka ovládla Pohár 2. Ligy, stříbro putuje do Kadaně a bronz do Děčína

Druhá Liga na severu Čech zná svého vítěze. Formou poháru, kterého se zúčastnilo pět týmů, se dohrála letošní sezóna. Vítězem se stala Vlčí smečka Ústí n. L., která porazila Kadaň ve finále. Bronzové medaile na poslední chvíli získalo děčínské Bazzy a na oslabené Ještěry zůstala pouze čtvrtá pozice.

Semifinále

Panthers Kadaň vs. HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)

V prvním semifinále na sebe na zimním stadionu v Kadani narazili domácí Panteři a ústečtí Ještěři, kteří přijeli v oslabené sestavě, a na zápase to bylo znát. Ještěři drželi krok jen v první třetině, kterou prohráli 1:0, ale zbytek zápasu byl už v režii Kadaně. Panteři si s chutí zastříleli, zvítězili 8:2 a těšili se na nedělní finále, Ještěři se museli spokojit pouze s bojem o bronz.

Vlčí smečka Ústí nad Labem vs. HBC Bazzy Děčín 7:3 (4:0, 2:0, 1:3)

I druhé semifinále bylo jasnou záležitostí. Vlci už ve druhé minutě vedli 2:0 a ukázali, že s finálovou účastí to myslí vážně. Po první třetině svítil stav 4:0 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Konečný výsledek zněl 7:3 a smečka doplnila ve finále Pantery a Bazzy muselo sebrat síly na bronzové utkání.

O 3. místo

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem vs. HBC Bazzy Děčín 3:6 (2:0, 1:2, 0:4)

Zápas o třetí místo byl napínavým sportovním zážitkem. Vyrovnané utkání bylo důkazem, že oba týmy nechtěly odejít z tohoto turnaje bez medaile. Ještě zhruba dvě minuty do konce základní hrací doby byl stav 3:3, ale pak začali řádit děčínští hokejbalisté, během dvou minut nasázeli tři branky a rozhodli o bronzové radosti ve svém týmu.

Finále

Vlčí smečka Ústí nad Labem vs. Panthers Kadaň 11:1 (4:0, 6:0, 1:1)

Finále poháru druhé Ligy mělo být soubojem o zlato, ale bohužel pro diváky bylo o výsledku rozhodnuto už během první třetiny. Vlci nasázeli svému soupeři v první třetině čtyři branky a zbytek zápasu se pouze dohrával v přátelském duchu. Smečka nakonec zvítězila 11:1 a mohla slavit zisk zlatých medailí. Kadaň si odvezla stříbrné medaile, které budou jistě úspěchem.