Oblastní liga

Dva týmy Oblastní ligy se střelecky přehouply přes desítku

Nejvíce se zápas povedl týmu Foreads, který dal třináct branek. Pouze o jeden zásah méně zaznamenal Chomutov. Čisté konto se povedlo udržet Chlumci a Dubí. Dva zápasy během víkendu odehrály Neštěmice, které ale ani jednou na body nedosáhly.

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Poprvé se dostal Chlumec do vedení v jedenácté minutě, kdy se jako první trefil do černého Patrik Barčák. Druhá třetina žádnou branku nepřinesla, a tak domácí vstupovali do závěrečné patnáctiminutovky s těsným náskokem. Rozhodujícím momentem celého zápasu byl dobrý vstup Chlumce do třetí třetiny. Během jednačtyřiceti vteřin přidali domácí další dva góly a svému soupeři odskočili. Pivním veteránům se utkání nevydařilo. I když vyslali na domácího brankáře více střel, ani jedna z nich nenašla svůj cíl a Michal Růžička si připsal čisté konto. Poslední branku zápasu zaznamenal Adam Bauer, který stanovil výsledek na konečných 4:0.

Wolves Chomutov vs. HbC Kings Teplice 12:1 (5:0, 5:0, 2:1)

Při chuti byl Chomutov, který svého soupeře vůbec nešetřil. Zkraje zápasu dali domácí dva góly při jednom svém oslabení a střelecky se jim dařilo i nadále. Po první siréně svítil na tabuli stav 5:0. Chomutovští hráči nepolevili ani ve druhém dějství, i v tom přidali dalších pět zásahů. Až v závěrečné části se průběh vyrovnal. Poprvé se prosadili také hosté, ale poslední slovo měli stejně domácí. Hned pěti góly se na domácí výhře podílel Michal Karásek.

HSÚ Sharks Neštěmice vs. HSÚ Foreads Ústí nad Labem 1:13 (0:4, 1:4, 0:5)

Foreads dokázali v utkání s Neštěmicemi dát ještě o jednu branku více než Chomutov. K rychlému vedení jim pomohly přesilové hry, využili hned dvě a v první části vedli už 0:4. Neštěmicím se povedlo snížit, ale hosté přidali další čtyři branky. Nejvíce gólů dali Foreads v závěru, kdy se dokonce prosadili dvakrát v oslabení a o výsledek zápasu se nemuseli strachovat. Hattrick si připsal Tomáš Giesel a Radomír Hanusek.

HSÚ Sharks Neštěmice vs. HBC Orlík Ústí nad Labem 2:9 (1:3, 0:4, 1:2)

Jasné vítězství si připsal o den později nad Neštěmice také Orlík. Ten se dostal jako první do vedení, ale Neštěmice velmi rychle srovnaly. Dalších šest gólů v řadě už zajistilo Orlíku dostatečný náskok. Neštěmice se sice prosadily ještě jednou, ale Orlík zdramatizování zápasu nepřipustil. Připsal si ještě dvě branky a oslavil hladké vítězství.

SK Dubí B vs. HBC Black&White Děčín 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Nejvyrovnanějším zápasem bylo střetnutí Dubí s Děčínem. Hostům se sice dařilo více střelecky, ale přesnější byl domácí tým. Poprvé se Dubí prosadilo ve třetí minutě. Těsný náskok drželi domácí do konce druhé části, kdy jim Děčín nabídl přesilovou hru. Tu využil Miloslav Kváš a Dubí svému soupeři odskočilo na dvoubrankový rozdíl. Závěrečná patnáctiminutovka už další branku nepřinesla, a tak Dubí náskok udrželo. Čisté konto si připsal Josef Sobotka.