Oblastní liga

Dubí otočilo zápas Oblastní ligy, Děčín s Teplicemi nezaváhal

Další hrací víkend Oblastní ligy přinesl čtyři zápasy. Nejlépe se dařilo Děčínu, který vstřelil čtrnáct branek. Chlumec sice v utkání s Dubím vedl, ale o výhru nakonec přišel. Orlík rozhodl dvěma góly během osmi vteřin a chomutovští Wolves věnovali výhru svému spoluhráči.

HBC Orlík Ústí nad Labem vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

První branku utkání vstřelil Aleš Jedlička, na kterého rychle navázal hostující Jakub Černý. Také ve druhé třetině šel do vedení Orlík, ale ani tentokrát neudržel náskok příliš dlouho. Vše zlomili domácí až na konci závěrečné patnáctiminutovky, kdy se během osmi vteřin trefili do černého hned dvakrát. Pivní veteráni zkusili ještě hru bez brankáře, v té ale inkasovali popáté a z dobře rozehraného utkání nebrali ani jeden bod.

HBC Black&White Děčín vs. HbC Kings Teplice 14:1 (5:0, 4:1, 5:0)

Zápas mezi Děčínem a Teplicemi přinesl hned patnáct branek a domácí si došli pro jasné vítězství. Postupnými krůčky se dostali do devítibrankového vedení. Za tohoto stavu se poprvé prosadily také Teplice, za které dal jediný gól Petr Voráček. Dalších pět zásahů už ale bylo opět z holí děčínských hráčů, kteří nezaváhali. Hattrickem se blýskl Matěj Šimic a Petr Vybíral.

SK Dubí B vs. HSÚ SHC Warriors Chlumec 7:6 (0:2, 6:2, 1:2)

Naopak vyrovnaný průběh přineslo střetnutí Dubí a Chlumce. Domácí využili šest přesilových her, což jim nakonec pomohlo k těsnému vítězství. Ve druhé třetině šli hosté do tříbrankového vedení a měli nakročeno k výhře. Ale Dubí zabralo, šesti brankami otočilo zápas ve svůj prospěch a najednou to byli hosté, kdo ztrácel. Dubí sice ještě dvakrát inkasovalo, ale o tři body už nepřišlo.

HSÚ Foreads Ústí nad Labem vs. Wolves Chomutov 3:5 (1:1, 2:4, 0:0)

Po první vyrovnané třetině přišla druhá, která nakonec byla rozhodující. Na branku Foreads rychle odpověděl Chomutov. Využitá přesilová hra domácích a opět velmi rychlý gól hostů. Tentokrát se však jednalo hned o čtyři branky po sobě, které poslaly Chomutov do vedení. Tomáš Giesel sice přidal ještě svoji druhou trefu, ale ani ta už na konečném výsledku příliš nezměnila. Chomutovský celek velmi spojila smutná zpráva o vážném zranění Kuby Šarlingera, který bojuje o život v ústecké nemocnici. Tříbodovou výhru s vírou věnoval tým právě jemu.