Ostatní oznámení

Českomoravský svaz hokejbalu nabízí podporu ukrajinským dětem!

Českomoravský svaz hokejbalu vyjadřuje podporu všem občanům Ukrajiny, kteří musí čelit válečné invazi. Vedení svazu navíc řeší případné možnosti, jak pomoci ukrajinským matkám s dětmi, jež prchly před válečným konfliktem do ČR!

K vedení ČMSHb se dostal nápad podpořit ukrajinské děti, které by se mohly zapojit do některých hokejbalových klubů. První návrh přišel z týmu HBC Tygři Mladá Boleslav a následně z HBC Hostivař. ČMSHb se bude snažit materiálně zajistit kluby, které přijmou ukrajinské děti do svých týmů, čímž jim zpříjemní jejich pobyt v ČR.

Postoj předsedy ČMSHb Martina Komárka

„Chceme vyjádřit podporu všem ukrajinským lidem, kteří přišli sem do ČR. Jako Českomoravský svaz hokejbalu řešíme, jak pomoci i po sportovní stránce a vyžití dětí ve volném čase. Několik hokejbalových klubů přišlo s nápadem přijmout ukrajinské děti do svých týmů, čímž by jim alespoň trochu zpříjemnily jejich nejistou situaci. Z našeho pohledu těmto klubům a ukrajinským dětem, které přijdou do tohoto hokejbalového prostředí, zajistíme materiální podporu formou holí, míčků a rukavic,“ reaguje předseda ČMSHb Martin Komárek.

Jakým způsobem můžeme pomoci?

Nejlépe, jak člověk může v současné situaci pomoci, je přispět finančně. Jako sportovní svaz volíme humanitární sbírku SOS Ukrajina, kterou zřizuje společnost Člověk v tísni. Veškeré finanční prostředky jsou použity na zajištění základních potřeb pro život. Podpořte ukrajinské obyvatele, kteří se rozhodli ve své zemi zůstat! Přispět na pomoc ukrajinským obyvatelům můžete na účet SOS Ukrajina - č.ú. 0093209320/0300 nebo přímo na webových stránkách Člověk v tísni ZDE!