Finále mezi Kadaní a Dubím je vyrovnané

Druholigové finále má za sebou první hrací víkend. V sobotu byli úspěšnější hráči Dubí, kdežto v neděli se štěstí přiklonilo na stranu Panthers. Finálová série je tak vyrovnaná 1:1. Urve jeden z týmů o následujícím víkendu dvě vítězství a titul, nebo se dočkáme rozhodující páté bitvy v Kadani?

Panthers Kadaň vs. SK Dubí - průběžný stav série 1:1

Panthers Kadaň vs. SK Dubí 4:6 (0:2, 3:2, 12)

Dubí do prvního finálového utkání doslova vlétlo a po pěti minutách vedlo po brankách Kovala a Matouše 2:0. Ve druhé části si vzala slovo domácí Kadaň, která díky třem brankám otočila vývoj střetnutí. Prosadili se postupně Rác, Hájek a Cestr. Zlomovým momentem celého utkání byla sedmadvacátá minuta, kdy hosté z Dubí dokázali dvakrát udeřit. Góly Němečka a Ruse dělilo jen pouhých 27 sekund. V polovině třetí části přidal vítěznou trefu eskáčka Jejkal, neboť Panthers dokázali již pouze snížit z hokejky Vrtka. Tečku za prvním letošním finále udělal opět Jejkal, jenž trefil prázdnou kadaňskou klec.

Panthers Kadaň vs. SK Dubí 3:2pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

I druhé finále začali lépe hosté z Dubí. Již ve druhé minutě skóroval Ondřej Černý. Vyrovnání přinesla desátá minuta z hokejky Vladislava Vrtka. V polovině střetnutí poslal domácí celek do vedení Pavel Horejš. Toto vedení vydrželo do čtyřiatřicáté minuty, než na průběžných 2:2 srovnal Jan Jejkal. Další branka již v základní hrací době nepadla, tudíž o osudu utkání muselo rozhodnout prodloužení. To ukončil po minutě a pětačtyřiceti sekundách Zdeněk Horváth a Panthers tak srovnali krok ve finálové sérii. Na ústecké hřiště se tak série stěhuje za nerozhodnutého stavu 1:1 na zápasy.