Druholigové finále rozhodne pátý zápas

Dubí v sobotu nakročilo k zisku titulu, když doma přetlačilo Kadaň fotbalově 1:0. O den později se ale radovali obhájci loňského zlata. Panthers vyhráli 6:5 a vrátili sérii domů. O mistrovi druhé ligy tak rozhodne poslední možný souboj. Hrát se bude v neděli 16. 6. od 14 hodin v Kadani.

Panthers Kadaň vs. SK Dubí - průběžný stav série 2:2

SK Dubí vs. Panthers Kadaň 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Třetí finálové utkání přineslo vyrovnaný hokejbal, avšak byla to především hra brankářů. Homolka s Vítkem se činili. Jako jediný inkasoval v osmadvacáté minutě hostující maskovaný muž. Kadaňského brankáře překonal Jan Jekal. Právě jeho jediná branka rozhodla finálový duel a zajistila Dubí mečbol na ukončení série a zisk titulu.

SK Dubí vs. Panthers Kadaň 5:6 (2:1, 0:3, 3:2)

Čtvrtý zápas začali domácí lépe, možná ještě nabuzeni sobotní výhrou, vedli v páté minutě dvoubrankovým rozdílem. Trefili se Matěj Koval a Marek Chytrý. Jiskru naděje vykřesal Kadani v závěru první periody Ondřej Tumpach. A byla to pořádná jiskra, když druhá třetina patřila jednoznačně hostům. Nejprve srovnal Václav Sommer a poté uzavřel hattrick Ondřej Tumpach, trefil se v přesilovce a oslabení. Na svého kolegu navázal v pětatřicáté minutě Adam Hájek, také skóroval v oslabení. Dubí poté snížilo zásluhou branek Miloslava Kváše a Jakuba Kovala, jenže Panthers měli v neděli svého spasitele. Tím nebyl nikdo jiný než Ondřej Tumpach, jenž čtvrtou brankou vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Ten sice v samém závěru snížil v přesilovce Ondřej Černý, ale vyrovnat se již eskáčku nepovedlo. Série se tak za nerozhodného stavu 2:2 přesouvá k pátému a rozhodujícímu pokračování do Kadaně. Kdo uzme pro letošek titul mistra 2. Ligy? To budeme vědět v neděli v podvečer.