Produktivní Berani v přestřelce zdolali Kadaň

Souboj tou dobou tabulkových sousedů byl v sobotu k vidění v Ústí nad Labem. Berani změřili síly s Pantery z Kadaně. V druhém víkendovém utkání proti sobě nastoupily týmy Dandy a Elby DDM.

HSÚ Berani Ústí nad Labem vs. Panthers Kadaň 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Zápas byl od první třetiny výsledkově vyrovnaný, ale byl to domácí tým, kterému se podařilo vstřelit úvodní branku, když se prosadil elitní střelec Martin Patzelt. Necelou minutu před koncem třetiny se ovšem prosadil Josef Rác a začínalo se znovu. V čase 14:52 byl poprvé v zápase vyloučen hostující Ondřej Armstark a Berani vteřinu před koncem třetiny z hole Patrika Balcara šli opět do vedení. Druhá třetina byla v celém zápase klíčová. Na začátku a na konci dokázali Berani udeřit, prosadil se poprvé za domácí tým Miroslav Diepold a do trháku svůj tým poslal podruhé v zápase Martin Patzelt. Kadaň nic nezabalila a do třetí třetiny vstoupila skvěle. Nejprve využil přesilovou hru Adam Hájek a z pokračujícího snížil na rozdíl jediného gólu Ondřej Tumpach. Panteři se však neradovali ze snížení ani dvě minuty, jelikož se dokázal prosadit Šilínek a dal svému týmu větší klid. Od té chvíle už domácí Kostovič zavřel branku a domácí dovedl k vítězství. Pojistku ještě přidal Daniel Adámek a dal výsledku finální podobu 6:3. Berani se díky výhře vzdálili svému soupeři na čtyři body a vrátili se zpět do čela ligové tabulky.

Zhodnocení zápasu:

Jaroslav Netušil (Berani) - Zápas se mi nehodnotí lehce, výhru jsme si připsali především díky výbornému brankáři. Jsme líní, nechce se nám trénovat, Kadaň dnes dle mého hrála lépe a výsledek je pro ně krutý.

Ondřej Tumpach (Kadaň) - Na zápas jsme odjeli pouze v devíti hráčích, celý týden jsme trochu bojovali se sestavou. Utkání jsme neodehráli vůbec špatně, řekl bych, že to byla vyrovnaná partie a Berani vytěžili z minima šancí maximum a v brance je podržel výborný Kostovič. Před zápasem jsme si říkali, že nesmíme hrát s Berany oslabení a oni nám ukázali, že přesilovky mají výborné. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat soupeři.