Dubí se po zaváhaní Beranů vrací do čela 2. Ligy

Během uplynulého kola se odehrály na ústeckém hřišti dva zápasy. První dva týmy tabulky přivítaly papírově slabší soupeře. Zatímco Dubí si jednoznačně poradilo s rezervou Elby, Berani se od začátku zápasu trápili a nakonec nechali hostům z Malého Března všechny body a ztratili první místo v tabulce.

HSÚ Berani Ústí nad Labem - HBC Dandy Malé Březno 3:6 (1:2,1:0,1:4)

Začátek zápasu byl přitom pro Berany ideální, protože dostali možnost zahrát si přesilovou hru, což je jejich parádní disciplína a Jaroslav Netušil dostal domácí tým do vedení. Místo navyšování náskoku však přišla studená sprcha z hole Richarda Záruby, který dvěma zásahy otočil skóre na hostující stranu. Druhá třetina byla na branky nejchudší. Střeleckou převahu nakonec přetavil ve vyrovnání Martin Patzelt. Start třetí třetiny rozhodl o osudu celého zápasu a byli to hosté, kterým vyšel náramně. Během prvních sedmi minut se prosadili Labuta, Chyba a Opelt a bylo hotovo. Berani sice ještě dokázali snížit, ale času již zbývalo málo a navíc pojistku do prázdné branky přidal svým druhým zásahem Chyba. Dandy tak po dlouhé době odjelo z krajského města s plným počtem bodů.

SK Dubí - Elba DDM Ústí nad Labem B 9:1 (2:0,4:0,3:1)

Zápas s jasným favoritem měl průběh přesně podle předpokladů. Dubí ve snaze vrátit se na první místo nasadilo početnější a zkušenější sestavu, než ústecká rezerva a na hřišti to bylo znát.

První třetina ještě velké hody nepřinesla, ale přesto si Dubí dokázalo vytvořit dvoubrankový náskok. Vstup do druhé třetiny však vyšel domácímu týmu parádně a po necelých třech minutách zvyšoval svým druhým gólem v utkání Miloslav Kváš už na 4:0. Náskok se postupně zvyšoval, rezerva Elby DDM překazila Sobotkovo čisté konto až v poslední třetině brankou Martina Černého. Víc toho však nezvládla a finální skóre tak skončilo velkým osmibrankovým rozdílem. Navzdory šesti vyloučením padly všechny branky v rovnovážném stavu hráčů na hřišti.