2. liga

Kadaň stále neporažena, Litoměřice prožily výpadek s Elbou DDM, a stálo je to zápas

Druhá liga míří do svého finiše. Na jaře zatím válí Kadaň, která i posedmé dokázala zvítězit, tentokrát vynulovala Comu. Dandy po desítce zabralo a srazilo Berany. Litoměřice měly dobře rozjetý zápas s Elbou DDM, ovšem výpadek ve třetí části je o body připravil. V přetahované dokázali uspět Ještěři.

HBC Coma Team vs. Panthers Kadaň 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Skóre duelu otevřel již ve druhé minutě kadaňský ostrostřelec Adam Hájek. Na další branku si diváci museli počkat do poloviny střetnutí a byli to opět hosté, kdo mířil přesně. Míček za záda brankáře Kešnera poslal Jiří Paul. O šest minut později vedla Kadaň již tříbrankovým rozdílem, zasloužil se o něj Ondřej Tumpach. Tečku za zápasem udělal v šestatřicáté minutě hostující Ondřej Hána. Panthers tak stále drží jarní neporazitelnost, která momentálně čítá sedm vítězných duelů.

HBC Dandy Malé Březno vs. HSÚ Berani Ústí n/L 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Berani vstoupili do zápasu na půdě Malého Března lépe, a již ve druhé minutě vedli, a to díky trefě Miroslava Štočka. Domácím se povedlo srovnat krok těsně před pauzou, skóroval Vladimír Opelt. V prostředním dějství se Dandy povedl obrat, zasloužil se o něj Michal Vacek. V třiatřicáté minutě svítil na časomíře opět nerozhodný stav, neboť podruhé se trefil Štoček. Remíza vydržela pouze tři minuty, než využil přesilovku Ondřej Fencl. Ve čtyřicáté minutě Dandy odskočilo o dva góly, trefil se Vosmik. Následně to Berani v závěru zkusili bez brankáře, avšak toho dokázal využít Marek Štrébl a rozhodl o třech bodech pro Malé Březno.

SHC Killers Litoměřice vs. Elba DDM Ústí n/L B 5:7 (2:0, 3:1, 0:6)

Ve čtvrté minutě otevřel skóre domácí Sýkora. Krátce po něm navýšil vedení Chvojka. Těsně po přestávce v rozmezí minuty skórovali Novák a Zrzavecký a Killers vedli již 4:0! Po trefě Zrzaveckého snížil matador Jan Plachý, jenže v poslední minutě před druhou pauzou vrátil domácím čtyřbrankový náskok Ježek. Třetí třetina ale patřila jednoznačně Elbě DDM a konkrétně Tomáši Čermákovi, který vstřelil rovnou čtyři branky. K němu se dvakrát přidal Jan Vacek, a rezerva Elby DDM tak šestigólovou nadílkou získala velice cenné tři body, když nakonec vyhrála 7:5.

HBC Ještěři Ústí n/L vs. SK Dubí 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Brzký gól přišel i v tomto střetnutí. Již po minutě zastavil časomíru Dušan Pechy. V polovině třetiny srovnal hostující Matěj Koval, jenže remízový stav vydržel necelou minutu, než vrátil Ještěrům vedení Ivan Kučera. Před první pauzou srovnal na průběžných 2:2 dubský Chytrý. V pětadvacáté minutě poslal Ještěry potřetí do vedení Vladimír Brož. Na tuto trefu našel odpověď díky přesilovce Miloslav Kváš. Ovšem krátce na to vstřelil čtvrtý gól Ještěrů Formánek. V polovině třetí části počtvrté srovnal krok hostující Martin Lipert. Jako rozhodující se ukázala neukázněnost dubského hráče, nabídnutou přesilovku využil a o výhře rozhodl Vojtěch Tůma. Ještěři tak dokázali přetlačit Dubí a získat tři body do tabulky.

Tabulka 2. Liga - Čechy Sever
POŘ. TÝM Z SKÓRE B
1.
Panthers Kadaň
21 90:49 47
2.
SK Dubí
21 111:58 43
3.
HSÚ Berani Ústí...
21 92:51 41
4.
HBC Dandy Malé...
21 65:74 30
5.
HBC Ještěři...
21 69:72 28
6.
SHC Killers...
21 65:92 27
7.
Elba DDM Ústí nad...
21 59:97 19
8.
HBC Coma Team
21 61:119 17