2. liga

Finále druhé ligy je po prvním víkendu vyrovnané

V prvním finálovém utkání zvládli hosté výborně první třetinu, kdy se dostali do tříbrankového vedení, které udrželi až do konce. Druhý zápas byl opakem, tentokrát se do ještě vyššího náskoku dostala Kadaň, která nechtěla dovolit soupeři druhé vítězství. Odveta se domácím povedla a série je 1:1.

Panthers Kadaň vs. HBC Dandy Malé Březno 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)

Domácí Kadaň vstupovala do finále jako favorit, ale hned v první třetině prvního zápasu přišlo tvrdé vystřízlivění. Dandy se hned v páté minutě podařilo zásluhou Opelta využít přesilovou hru a získat vedení. Uplynuly dvě minuty a rozdíl ve skóre byl dvoubrankový, když na konci akce stál Varga. Stejný hráč poté zasadil možná klíčový zásah celého duelu, když tři vteřiny před sirénou upravil už na 0:3. Produktivní výkon Dandy pokračoval i po pauze, když dokonce ve vlastním oslabení zasadil čtvrtý zásah Šarlinger. Panteři se dokázali vzchopit až ve druhé polovině druhé třetiny a po brankách Paula a Ondřeje Tumpacha byl ještě zápas před třetí třetinou relativně otevřený. Víc se toho však Panterům nepodařilo, naopak před koncem zápasu ještě přidal pojistku Záruba a hostující tým mohl slavit. Kadaň mohou mrzet především přesilovky, domácí nevyužili ani jednu z pěti, naopak ještě jednu branku inkasovali.

Panthers Kadaň vs. HBC Dandy Malé Březno 6:4 (0:0, 6:1, 0:3)

Nedělní zápas byl zpočátku opatrnější, což se projevilo i na skóre první třetiny. Oba týmy si zkusily přesilové hry, avšak bez úspěchu. Od druhé třetiny nabral zápas úplně jiný směr. Kadaň si začala pomáhat přesilovkami a spustila brankovou smršť. Dandy se dostalo k odpovědi až tři minuty před koncem třetiny, ale Fencl snižoval už za stavu 5:0 pro domácí. V poslední minutě druhé třetiny navíc Ondřej Tumpach proměnil trestné střílení. Druhá třetina tak skončila divokým skóre 6:1. Dandy se ve třetí třetině ještě vzepřelo, z čehož pramenily dvě rychlé trefy Šarlingera se Štréblem, ale ztráta byla příliš velká. Kadaň se nemusela nikam příliš hnát. V poslední minutě se ještě jednou prosadil Šarlinger a upravil výsledek na 6:4. Vítěz se už ale neměnil, Panteři reparát zvládli a série je tak před odvetami v Malém Březně otevřená.