Druhá liga odstartovala dvojicí zápasů

O slovo se přihlásila se startem února také nejvyšší regionální soutěž. Na ústeckém hřišti proběhla dvě utkání. Lépe dopadla pro celky Beranů a Ještěrů, které porazily své soupeře. Během následujícího víkendu již bude k vidění kompletní porce ligového kola.

HSÚ Berani Ústí n/L vs. SHC Killers Litoměřice 9:2 (1:1, 5:1, 3:0)

Již ve druhé minutě otevřel brankový účet souboje o průběžné druhé místo hostující Michal Smolík. Odpověď ze strany Beranů přišla v závěru prvního dějství. Prosadil se Daniel Adámek. Domácí poslal minutu po změně stran do vedení Vojtěch Uhlíř, jenž zužitkoval přesilovku. Na další branky si diváci museli počkat do poloviny celého utkání. Na 3:1 zvýšil Lečbych, ale vzápětí snížil litoměřický Smolík. Vedení o dvě branky vrátil Beranům za pouhých osm sekund Jaroslav Netušil. Do konce druhé periody se tentýž hráč prosadil ještě jednou a k němu se přidal i Martin Patzelt a modrobílý celek vedl již 6:2. Drama se ve třetí třetině nekonalo a Berani dalšími brankami pojistili svou první jarní výhru. Celkově se brankový součet zastavil na hodnotě 9:2.

HBC Coma Team vs. HBC Ještěři Ústí n/L 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Ve vyrovnaném utkání se skóre měnilo ve třinácté minutě, a to rovnou dvakrát. Nejprve skóroval Petružálek a půl minutky po něm i Formánek. V prostředním dějství navýšil vedení Ještěrek mladý Milan Jelen. Třetí třetina patřila i druhému hráči, který obléká i dres extraligového Kert Parku, Jakubu Myškovskému. Ten dvěma přesnými zásahy zasadil pomyslný hřebíček do Comaťácké rakve. Modrý celek i přes bojovný výkon na body nedosáhl, srazila ho produktivita a brankář Landt v ještěří kleci.