Oblastní liga

I přes zimní počasí se Oblastní liga opět rozjela, na programu byly čtyři zápasy

Předposlední lednový víkend byl už na severu Čech opět ve znamení hokejbalu. Oblastní liga začala čtyřmi zápasy. Bez inkasované branky zvítězili Pivní veteráni a Chlumec. Až po samostatných stříleních bral výhru Chomutov. Foreads si výhru pojistili gólem do prázdné brány.

HbC Kings Teplice vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

V prvním utkání museli diváci na gól čekat dlouho. Po bezbrankové první třetině se totiž dlouho hrálo bez gólu i ve druhém dějství. Jako první se prosadil minutu před sirénou Jan Kašpar. Jak Pivní veteráni skončili, tak také začali. Ke druhé brance stačilo Janu Kašparovi pouhých padesát vteřin. Postupně se za hosty prosadil Vojtěch Dobrodinský a Nicolas Mejstřík a hosté si došli pro jasnou výhru. Čisté konto udržel Denis Černý.

HBC Orlík Ústí nad Labem vs. HSÚ SHC Warriors Chlumec 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Stejným výsledkem skončil také zápas mezi Orlíkem a Chlumcem. Tady se však hosté trefili do černého už v osmé minutě, kdy přesilovou hru využil Ondřej Mottl. Ke konci první patnáctiminutovky navýšil vedení Aleš Dvořáček. Orlíku se střelecky v utkání nedařilo, Dominika Landta nepřekonal ani jednou. Hosté naopak přidali v dalších třetinách po jednom zásahu a připsali si výhru 0:4.

HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem vs. Wolves Chomutov 3:4ss (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)

Druhé utkání víkendu přineslo Pivním veteránům pouze jeden bod, i když Chomutov přestříleli. Jako první šli v šesté minutě do vedení domácí, ale Chomutov následně zaznamenal skvělé minuty. Na vstřelení tří gólů stačilo hostům pouhých devětasedmdesát vteřin, během kterých se najednou dostali do dvoubrankového vedení. I v tomto zápase se prosadil dvakrát Jan Kašpar, v přesilové hře srovnal skóre, a nakonec musela rozhodnout samostatná střílení. V těch si připsal rozhodující gól Lukáš Nagy.

HSÚ Foreads Ústí nad Labem vs. SK Dubí B 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Foreads do zápasu doslova vlétli a už zkraje třetí minuty vedli o dvě branky. Dubí se ale z rychlé ztráty rychle oklepalo a v osmé minutě za ně snížil David Bím. To bylo v posledním zápase víkendu na dlouhou dobu gólově všechno. Střelecky sice bylo utkání bohaté, ale ani jeden z brankářů za svá záda míček nepustil. Dubí se tak pokusilo ztrátu dohnat se šesti hráči v poli, což se mu stalo osudným. Odkrytou klec trefil Ondřej Tuček a Foreads si body vzít nenechali.