Oblastní liga

Teplice v Oblastní lize neinkasovaly, Pivní veteráni zvítězili po samostatných stříleních

Souboj dvou sousedů v tabulce dopadl lépe pro Teplice, které navíc od Neštěmic nedostaly gól. Pivní veteráni rozhodli o zisku bodů až po samostatných stříleních. Těsný náskok a výhru udržel Chlumec, který vyhrál dva zápasy během víkendu. Slavil také celek Foreads.

HSÚ Foreads Ústí nad Labem vs. HBC Orlík Ústí nad Labem 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Foreads se poprvé prosadili v desáté minutě první třetiny a náskok brzy navýšili. Orlík ale nepotřeboval ani minutu na to, aby snížil ztrátu. Domácí si vzali ve druhé části náskok zpátky, ale po chvíli to bylo zase jen o jeden gól. Poslední slovo však měli opět domácí, kteří znovu odskočili. Další branku už diváci neviděli. Hráči Foreads už tak tentokrát náskok udrželi a brali tři body.

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. Wolves Chomutov 5:2 (4:2, 0:0, 1:0)

Jako první se v zápase dostali do vedení domácí, ale Chomutov po sedmnácti vteřinách srovnal. Chlumec se však nenechal zaskočit a během tří minut dal další tři góly, po kterých následoval druhý zásah hostů. Stav 4:2 platil do závěrečné patnáctiminutovky, ve které dostali domácí k dispozici přesilovou hru. Tou nepohrdl Patrik Barčák, který uzavřel skóre na konečných 5:2.

SK Dubí B vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 3:4ss (0:0, 1:2, 2:1)

Nejvyrovnanějším zápasem bylo střetnutí Dubí a Pivních veteránů, který rozhodla až samostatná střílení. Poprvé šli do vedení domácí, ale Pivní veteráni srovnali a brzy se ujali náskoku. Ten jim nevydržel dlouho, protože se za Dubí trefil na začátku poslední třetiny David Schnaubelt. Dubí neudrželo náskok ani těsně před koncem zápasu, kdy se zisku bodů nehodlali vzdát hosté a utkání základní hrací doba nerozhodla. Při samostatných stříleních prokázal šikovnost Jan Melicher a dva body brali hosté.

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. HBC Black&White Děčín 6:5 (3:3, 3:2, 0:0)

Rozdílem jednoho gólu skončilo také utkání mezi Chlumcem a Děčínem, tentokrát ale stačilo k určení vítěze pětačtyřicet minut. První třetina přinesla hned šest gólů a výsledek se přeléval ze strany na stranu. Dvakrát vedl Chlumec, ale skóre se pokaždé vyrovnalo. Domácím nestačil ani dvoubrankový náskok, kterého se ujali ve druhé části, protože i tentokrát Děčín srovnal krok. Branka Jakuba Haška ze závěru třetiny nakonec Chlumci stačila a domácí udrželi těsný náskok až do konce.

HSÚ Sharks Neštěmice vs. HbC Kings Teplice 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Bez inkasované branky odehrály svůj zápas Teplice, které se utkaly s Neštěmicemi. Všechny branky vstřelili hosté v prostřední třetině, kdy se do černého trefili třikrát. K tomu jim stačily necelé tři a půl minuty, které nakonec rozhodly celé utkání. Jan Rychtář totiž za svá záda nepustil ani jeden míček. Teplice už také zásah nepřidaly a Neštěmicím odskočily v tabulce.