Oblastní liga

Všechna čtvrtfinále Oblastní ligy se rozhodla ve dvou zápasech

Všechny celky potvrdily svoje tabulkové umístění ze základní části a vyhrály oba čtvrtfinálové zápasy. Nejlépe se dařilo Děčínu, který ani jednou neinkasoval. Ani Chomutov s Pivními veterány však příliš branek neobdrželi. O dalším víkendu je na programu semifinále, do kterého se připojí Chlumec.

HBC Orlík Ústí nad Labem - HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem: 0:2

HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem vs. HBC Orlík Ústí nad Labem 6:1 (1:1, 0:0, 5:0)

HBC Orlík Ústí nad Labem vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 1:8 (0:2, 0:6, 1:0)

V sobotním utkání se jako první dostal do vedení Orlík, za který se v desáté minutě prosadil Lukáš Belica, ale Veteráni brzy srovnali. Po bezbrankové druhé části udeřili v té poslední Pivní veteráni. Po třech brankách měli dobrý náskok, Orlík se ale nechtěl vzdát a zkusil hru bez brankáře. V té inkasoval hned dvakrát a Pivní veteráni si připsali první výhru. Ve druhém zápase už byli od začátku střelecky úspěšnější Veteráni, kteří postupně navyšovali vedení. Ke konci druhé patnáctiminutovky využil přesilovou hru Vojtěch Červinka a jeho celek vedl už 0:8. Za Orlík se sice ještě v závěru prosadil Marek Štindl, který ale pouze překazil čisté konto Denise Černého. Hattrick si připsal Matyáš Čaloun.

SK Dubí B - Wolves Chomutov: 0:2

Wolves Chomutov vs. SK Dubí B 6:1 (0:1, 1:0, 5:0)

SK Dubí B vs. Wolves Chomutov 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Také ve druhé sérii se jako první dostali do vedení hráči hostů, ale Chomutov v prostřední části využil přesilovou hru a srovnal. Závěrečných patnáct minut už patřilo hráčům Wolves. Dohromady dali pět gólů a rozhodli o své první výhře. Ve druhém utkání předvedl bezchybný výkon brankář Chomutova Vít Neček, který za svá záda nepustil ani jeden míček. Jeho spoluhráči dali postupně pět gólů a Chomutov si zajistil postup do semifinále.

HSÚ Foreads Ústí nad Labem - HBC Black&White Děčín: 0:2

HBC Black&White Děčín vs. HSÚ Foreads Ústí nad Labem 10:0 (4:0, 3:0, 3:0)

HSÚ Foreads Ústí nad Labem vs. HBC Black&White Děčín 0:11 (0:2, 0:4, 0:5)

Svou čtvrtfinálovou sérii jasně ovládl Děčín, který Foreads v podstatě k ničemu nepustil. V obou zápasech vstřelili hráči Děčína dohromady jednadvacet branek a sami ani jednou neinkasovali. Oba dny se jim dařilo od první třetiny, postupně přidávali jeden gól za druhým a doslova prolétli do semifinále. Dvě čistá konta si připsal Petr Hospůdka. V sobotu slavil hattrick Lukáš Polák, v neděli Petr Vybíral.