Oblastní liga

Obě semifinálové série Oblastní ligy jsou vyrovnané, domácí celky v neděli srovnaly

O uplynulém víkendu odstartovaly semifinálové série Oblastní ligy a po prvních zápasech jsou obě vyrovnané 1:1. Pivní veteráni nejprve zdolali Děčín, ale o den později stejným výsledkem prohráli. Stejný průběh mělo i střetnutí Chlumce s Chomutovem. Po výhře hostů druhý den slavili domácí.

HBC Black&White Děčín vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem - průběžný stav série 1:1

HBC Black&White Děčín vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 4:7 (3:3, 0:4, 1:0)

Hned v první třetině prvního utkání bylo k vidění šest branek, polovina z nich padla v početní výhodě. Jako první šli do vedení domácí, ale hosté velmi rychle srovnali. I v dalších dvou případech Pivní veteráni těsný náskok soupeře dohnali a po první patnáctiminutovce byl stav 3:3. Prostřední část ale patřila hostům, kteří odskočili na rozdíl čtyř branek. Karel Pilař sice svým třetím gólem snížil, ale na výhře Veteránů už to nic nezměnilo. Pod všechny hostující góly se podepsal Čaloun, třikrát to byl Jan a dvakrát Matyáš s Lukášem.

HBC Black&White Děčín vs. HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem 7:4 (1:3, 5:0, 1:1)

Druhý zápas rozehráli lépe Pivní veteráni, kteří se ujali vedení 1:3. Děčín ale rozhodně nechtěl prohrát i ve druhém střetnutí, což předvedl v prostřední části. V té totiž hosty k ničemu moc nepustil a sám dal pět branek. Veteráni těsně před koncem zápasu snížili, ale následně inkasovali ve hře bez brankáře a dobře rozehraný zápas do vítězného konce nedovedli. Hattrickem se blýskl Tomáš Rubeš.

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. Wolves Chomutov - průběžný stav série 1:1

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. Wolves Chomutov 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Chlumec měl ve čtvrtfinále volno a po přestávce se postavil proti Chomutovu, se kterým rychle prohrával. V první třetině se mu ale povedlo ještě vyrovnat. Také ve druhé části šli do vedení hosté, kteří se prosadili při vlastním oslabení. I v tomto případě však Chlumec srovnal krok. Poprvé šli domácí do vedení zkraje třetí patnáctiminutovky, kdy využil přesilovou hru Jakub Tót. Chomutov ale srovnal a v závěru dostal k dispozici přesilovou hru, kterou třiačtyřicet vteřin před koncem využil Adam Mareš a Chomutov zvítězil.

HSÚ SHC Warriors Chlumec vs. Wolves Chomutov 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

V neděli první třetina branku nepřinesla, v té druhé se postupně do tříbrankového vedení dostal Chlumec. Domácí dali dva góly v přesilové hře a jednu při vlastním oslabení. Také Chomutovu se povedlo využít početní výhody hned dvakrát a čtyři minuty před koncem srovnal. I tentokrát se nechali domácí na konci zápasu vyloučit, Chomutov přesilovou hru nevyužil, naopak sám inkasoval. Tři vteřiny před koncem tak rozhodl zápas Dominik Čelleňuk.