Oblastní liga

Prvním finalistou Oblastní ligy je Chomutov, kdo ho doplní?

Chomutovu se podařilo na vlastní půdě vyhrát obě utkání a zajistil si postup do finále už nyní. Stejný stav 1:1 platil také ve druhé sérii, ve které však nejprve zvítězili Pivní veteráni a druhý den Děčín. O postupujícím tedy rozhodne až pátý zápas.

Wolves Chomutov vs. HSÚ SHC Warriors Chlumec - konečný stav série 3:1

Wolves Chomutov vs. HSÚ SHC Warriors Chlumec 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)

Sobotní zápas rozehráli lépe hosté, za které se trefil už ve druhé minutě Lukáš Prokop, na kterého v první třetině navázal Jakub Tót a Chlumec vedl 0:2. Ve druhé patnáctiminutovce náskok ještě navýšil, ale to bylo od hostů vše. Pak už se slova ujali domácí. Nejprve využitá přesilová hra, následně další dva góly a bylo vyrovnáno. V závěru nabídli hosté soupeři přesilovou hru, kterou využil Šimon Rusín a Chomutov udržel těsný náskok až do konce.

Wolves Chomutov vs. HSÚ SHC Warriors Chlumec 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

V neděli šli naopak do tříbrankového vedení domácí, kteří se prosadili třikrát během čtyřiačtyřiceti vteřin. Chlumec se nestáhl, ale brzy snížil. Ve druhém dějství se po brance Tomáše Prokopa přiblížili hosté na jednobrankovou ztrátu, ale tu se jim stáhnout nepovedlo. Naopak Chomutov v závěru odskočil a poslední branku vstřelil do odkryté klece.

HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem vs. HBC Black&White Děčín – průběžný stav série 2:2

HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem vs. HBC Black&White Děčín 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Jako první šli do vedení domácí, za které se trefil v deváté minutě Lukáš Čaloun. Na další branku čekali diváci dlouho. Už to vypadalo, že ve druhé patnáctiminutovce žádná nepadne, ale sedm sekund před sirénou se prosadil hostující Richard Janda. Děčín dostal v závěru k dispozici početní výhodu, ve které mohl rozhodnout. Sám naopak inkasoval a Pivní veteráni jednobrankový náskok uhájili.

HSÚ Pivní veteráni Ústí nad Labem vs. HBC Black&White Děčín 6:7 (2:2, 3:3, 1:2)

Druhý zápas už přinesl mnohem více branek a skóre se přelévalo ze strany na stranu. První se prosadili domácí, ale hosté srovnali a v přesilové hře šli do vedení. To ale neudrželi dlouho, protože se za Pivní veterány podruhé prosadil Aleš Zuna. V prostřední části si Děčín vytvořil dvoubrankový náskok, ale ani ten neudržel. Další náskok Děčína, který smazal při přesilové hře Vojtěch Červinka a skóre bylo opět vyrovnané. Poslední trefu do černého zaznamenal Tomáš Rubeš, který zkompletoval hattrick a zajistil důležitou výhru svého týmu.